Katalonia – jak podróżować po Katalonii?

Gorąca Hiszpania przyciąga turystów, a jej wspaniałe atrakcje są najlepszą zachętą do wyprawy na jej teren. ciekawe wycieczki można urządzać w wielu regionach tego kraju, jednak to Katalonia jest najchętniej wybieranym kierunkiem podróży. Jak podróżować po jej terenie? Z jakich środków transportu można skorzystać w czasie wycieczki po jej terenie? Oto kilka informacji praktycznych, które mogą pomóc turystom w zaplanowaniu podróży po tej krainie.
Besalú Katalonia
Koleją przez Katalonię: czy warto na nią postawić?
Czy podróż koleją po Katalonii może zapewnić komfort turystom? Na terenie Katalonii sprawdza się ona doskonale. Połączenia kolejowe między miastami oraz najważniejszymi ośrodkami turystycznymi sprawiają, że turyści chętnie korzystają z licznych i niedrogich połączeń kolejowych. Koleją można dostać się zarówno na teren miejscowości na wybrzeżu, jak i w Pireneje. Piękne widoki sprawiają, że podróżowanie koleją po Katalonii staje się jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem, a turyści chętnie korzystają z tego właśnie środka transportu.
Katalonia a autobusy
Choć linii autobusowych na terenie Katalonii nie brakuje, sprawdzają się one jedynie jako środek komunikacji pomiędzy najważniejszymi miastami regionu oraz najważniejszymi ośrodkami turystycznymi. Najlepiej sytuacja w tym zakresie przedstawia się na wybrzeżu, gdzie w sezonie turystycznym uruchamiane są dodatkowe połączenia.
Samochodem przez Katalonię
Turyści, którzy stawiają na wygodę i niezależność, chętnie decydują się na podróż samochodem: własnym lub wynajętym. Katalonia może się pochwalić gęstą i dobrze utrzymaną siecią dróg, dzięki czemu wycieczki samochodowe po jej terenie cieszą się dużą popularnością. W Barcelonie, Gironie oraz w Reus czekają na zainteresowanych wypożyczalnie samochodów, z których z pewnością warto skorzystać. Warto jednak pamiętać, że w wielkich miastach trzeba się liczyć z problemami z parkowaniem oraz z dużym natężeniem ruchu – szczególnie w szczycie sezonu turystycznego.
Promem wzdłuż wybrzeża
Promy oraz statki turystyczne to kolejna propozycja dla turystów, którzy szukają ciekawego sposobu na podróżowanie po Katalonii. Z Barcelony, dzięki promom, można urządzić ciekawe wycieczki na tak piękne wyspy, jak Ibiza czy Majorka. Dobre są też połączenia z włoskimi portami oraz połączenia promowe pomiędzy najpopularniejszymi miejscowościami turystycznymi regionu. Rejsy takimi statkami to szansa na przeżycie ciekawej przygody oraz świetna okazja, by spojrzeć na hiszpańskie wybrzeże z nieco innej perspektywy.

Najnowsze artykuły z kategorii podróże: