Jaki szampon koloryzujący pokryje siwe włosy?

redakcja | 15.09.2022 11:32

W tym artykule rozwiejemy wątpliwości czy szampon koloryzujący pokryje siwe włosy. Zanim wybierzesz jaki użyjesz szampon koloryzujący na siwe włosy musisz odpowiedzieć na zasadnicze pytanie ile masz siwych włosów. Jeżeli planujesz pokryć siwe włosy szamponem koloryzującym to najpierw musisz ocenić czy siwych włosów masz więcej, czy. mniej niż 30% włosów na głowie. W testach naszej redakcji wyszło, że problem może być nawet przy 10% siwych włosów.

Siwe włosy kobieta
Siwe włosy kobieta | depositphotos.com | Autor CITAlliance

Jeżeli siwych włosów jest więcej, to nie ma co się łudzić,  musisz skorzystać z farby do koloryzacji włosów bądź z jednego z odsiwiaczy, które znajdują się na rynku.

Jeśli oszacowałaś, że masz na głowie mniej niż 30% siwych włosów, jak to podają producenci szamponetek, to możesz spróbować i szampon koloryzujący pomoże Ci je ukryć. Śmiało wybieraj z popularnych szamponów koloryzacyjnych, ale długi wstęp jest po to, żeby pokazać Wam, że na siwe włosy lepsza jest farba niż szampon koloryzujący.

Co może pójść źle, używając szamponu koloryzujący do siwych włosów?

Szampon może wcale nie złapać siwych włosów, bo to wszystko zależy od koloru i właśnie marki szamponu. Możemy uzyskać efekt przybrudzonych siwych włosów, który jest jeszcze gorszy niż siwe włosy, bo kojarzą się z włosami wiedźmy.

W najlepszym przypadku szampon zatuszuje siwe włosy, ale po kilku umyciach, a co gorsza po jednym myciu siwe w znowu się pokażą. Problem występuje zarówno wśród kobiet i mężczyzn.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu