Jak sprawdzić szybkość ładowania się strony?

Prędkość ładowania strony grafika snobki.pl

Szybkość ładowania strony jest jednym z kluczowych czynników, które mogą przesądzić o sukcesie lub porażce Twojej strony internetowej lub bloga. Statystyczny internauta żyje w pośpiechu i nie lubi czekać na długo ładującą się stronę, a wyszukiwarki internetowe wychodzące na przeciw użytkownikom pokazują niżej w wynikach wyszukiwania strony, które są wolne. Google informowało wielokrotnie, że szybkość jest jednym z ważniejszych czynników podczas rankingowania stron.
W dzisiejszym artykule pokażemy:

Jak sprawdzić ile czasu wczytuje się strona internetowa?
Jak przeanalizować problemy, które powodują dłuższy czas wczytywania strony?
Co zrobić aby strona wczytywała się szybciej?
Jak założyć monitoring wczytywania się strony?

Jak sprawdzić ile czasu wczytuje się strona internetowa(narzędzia)?

Najprostszą metodą jest użycie któryś z dostępnych narzędzi na rynku.
Narzędziem, które ja używam do szybkiego sprawdzania szybkośći ładowania stron i polecam je do wstępnej analizy to PageSpeed Insights od Google. PageSpeed od razu informuje nas czy spełniamy wymagania Googla, w razie problemów wskazuje nam gdzie i co musimy poprawić na stronie aby wynik był lepszy.
Kolejnym dobrym narzędziem jest Yslow, które przygotował inny gigant internetowy a mianowicie Yahoo. Yslow, różni się od PageSpeed Insights tym, że analiza nie odbywa się on-line na stronie narzędzia a musimy zainstalować plugin do naszej przeglądarki. Yslow, również jak PageSpeed Insights prezentuje nam ocenę(swój scroing) badanej strony oraz dodatkowo wskazuje jakich dobrych praktyk należy użyć aby wykonać optymalizację.
Dodatkowo prędkość ładowania strony można sprawdzać takimi narzędziami jak:

http://www.webpagetest.org/
http://tools.pingdom.com/
https://gtmetrix.com/