Gdzie lecieć na wakacje w maju?

Wyspa Kos depositphotos.com / Wyspa Kos

Maj to doskonały miesiąc na zaplanowanie wylotu na wakacje. Jest taniej niż w polskim sezonie wakacyjnym, pogoda w wielu miejscach pozwala na spędzenie czasu w stylu wakacyjnym(plażowanie), popularne kierunki jeszcze nie są oblegane przez turystów, dobrze planując urlopy i przedłużając weekend majowy jesteśmy w stanie wygospodarować długi urlop oszczędzając za pomocą ustawowych dni wolnych.  

Jeżeli nie chcesz spędzać majówki w Polsce i planujesz wylot na wakacje w maju to sprawdź nasze pomysły na miejsce wypoczynku.

Chorwacja w maju

Chorwacja w maju może nie jest dobrym pomysłem na typowe leniuchowanie na plaży od rana do wieczora, z czym najczęściej Chorwacja się nam kojarzy. Jest to jednak znakomity wybór na wyjazd składający się z lekkiego plażowania w najcieplejszej porze dnia i popołudniowego spędzania czasu w znakomitych malowniczych miasteczkach. W dzień w maju można śmiało się opalać i spędzać czas na plaży. Wieczory i noc niestety w maju potrafi być jednak chłodniejsze. Miasta takie jak Trogir, Split lub Dubrownik mają równie wspaniały klimat jak miasteczka Włoskie. Do tego kuszą nas znakomitymi smakami lokalnej kuchni. Sprawdźcie na YouTube czy ten klimat Wam odpowiada. Znakomitem pomysłem na Chorwację w maju są rejsy, miłośnikom żeglarstwa chyba nie musimy tego tłumaczyć.

Wyspy greckie w maju

Zostajemy nadal w klimacie nadmorskim. Jeżeli taki klimat Ci odpowiada i nie szukasz wakacji na których chcesz dużo zwiedzać to wyspy greckie są kolejnym dobrym pomysłem na wylot w maju. Wyspy w maju nie są jeszcze tak oblegane jak w sezonie, pogoda umożliwia już plażowanie, ceny nie są wysokie jak wysokim sezonie. Sprawdź i zainteresuj się takimi miejscami jak Rodos, Kos, Skopelos lub Kreta. Może znajdziesz coś ciekawego dla siebie.

Azja w maju

Azja nie zagłębiając się w szczegóły również jest bardzo dobrym pomysłem aby odwiedzić ją w maju. Jeżeli planujesz dłuższy wyjazd, przynajmniej dwa tygodnie, to zainteresuj się którymś z azjatyckich kierunków od Tajlandii, przez Wietnam, a nawet coraz bardziej popularną Korę Południową czy Japonię. Pogoda jak najbardziej odpowiada naszym polskim gustom. Klimat i forma wakacji zależy od Twoich upodobań.

Podobne wpisy:

Najnowsze artykuły z kategorii latanie,podróże: