Życzenia na chrzest święty: dla dziewczynki i dla chłopca

redakcja | 23.07.2020 11:53

Piękne życzenia na chrzest dla chłopca lub dziewczynki to miły, a raczej konieczny element prezentu dla dziecka na chrzest święty. Poniżej przedstawiamy porady jak ułożyć ładne i przemyślane życzenia na chrzest. Szczególnie powinniście się skupić kiedy życzenia na chrzest są kierowane od chrzestnej lub chrzestnego. Życzenia od rodziców chrzestnych przechowywane są bardzo często jako pamiątka rodzinna dla dziecka.

Dedykacja na chrzest

Niestety na większości gotowych kartek na chrzest święty dedykacje są już wydrukowane. Jest to najgorszy z możliwych wyborów! Polecamy, abyś spróbował poszukać gładkiej kartki, na której wypiszesz dedykację odnośnie prezentu lub wybierz kartkę uniwersalną, która wyglądam, nie nawiązuje do tematyki chrztu. Kupiłeś kartę z nadrukowaną dedykacją lub życzeniami? Dopisz koniecznie obok swoje życzenia płynące z serca.

Jeżeli wybrałeś na prezent książkę(pomysły to książka z baśniami, Biblia, modlitewnik), to jesteś w bardzo dobrym położeniu. Nie dokupuj dodatkowo kartki. Wypisz dedykację na pierwszej stronie książki. Wystarczy kilka słów płynących z serca. Nasze przykłady dedykacji na chrzest zobacz poniżej.

Przykłady dedykacji na chrzest

Na pamiątkę KruszynkoTwojego Chrztu ŚwiętegoŻyczę Ci wielu łask BożychCiocia Grażyna!

Bądź błogosławiona Kasiuw Jezusie Chrystusie.A ta Biblia niech przypomina Ci również ukochaną Babcię i Dziadka Nowaków.

Życzenia na chrzest od matki chrzestnej lub ojca chrzestnego

Zasada składania życzeń od matki chrzestnej i ojca chrzestnego nie jest inna niż w przypadku pozostałych osób udających się świętować Chrzest Święty Dziecka. Musicie pamiętać jednak, że to życzenia od rodziców chrzestnych najprawdopodobniej zostaną zachowane jako pamiątka. Dobrym pomysłem jest aby życzenia na chrzest zostały wygrawerowane na prezencie, który nie zniszczy się przez lata. Bardzo modna ostatnio są obrazki srebrne lub posrebrzane o tematyce sakralnej. Podoba nam się ten pomysł, a dodatkowo można wkomponować na nich całkiem długą dedykację na pamiątkę chrztu.

Para na rowerze
Biegnąca kobieta
Ilustracja kobiety uwielbiane przez mężczyzn, jedna kobieta drugiej ogląda pierścionek zaręczynowy
Dziewczynka
Babcia z dziadkiem
Czytanie życzeń
Pisanie życzeń
Składanie życzeń
Dziadek czyta SMS-a
Podnoszenie toastu