Podpowiadamy jak zmniejszyć za duże buty

Sprawdzone sposoby na za duże buty

Monika Kulik | 04.02.2020 12:36

Co zrobić gdy mamy za duże buty i nie możemy ich wymienić na mniejszy rozmiar? Podpowiadamy jak najlepiej poradzić sobie z tym problemem domowymi oraz profesjonalnymi sposobami.

Ilustracja do wkładki do za dużych butów
Ilustracja do wkładki do za dużych butów | depositphotos.com | Zdjęcie od gstockstudio

Wkładki oraz zapiętki do za dużych butów

Rynek modowy odpowiedział na takie zapotrzebowanie i od lat produkowane są wkładki do za dużych butów. Wkładki te mogą mieć różne formy i dla lepszego zrozumienia tematu przedstawiamy je dla Was poniżej. Powinnaś dobrać je odpowiednio do posiadanego obuwia. W przypadku butów sportowych masz duże pole popisu, ale przy okrojonych z materiału szpilkach wkładka musi być już bardziej dyskretna. Wypełniaczy do obuwia jest na szczęście wiele. Wybierając metodę z wkładkami do za dużego obuwa nie ryzykujemy ze zniszczeniem go. 

  • wkładki zmniejszające rozmiar buta przeważnie bardzo podobne do wkładek ortopedycznych i zrobione z silikonu, skóry czy nawet z filcu
  • wkładki podwyższające, które skutecznie potrafią zmniejszyć rozmiar buta
  • zapiętki, które można już dostać w wielu wariantach i znakomicie pasują do wszelkiego rodzaju szpilek, czółenek czy nawet sandałków na szpilce.

 Ekonomiczną alternatywą tego rozwiązanie jest wypełnianie za dużych butów watą. Metoda tańsza od wkładek, nie zawsze wygodna. Nie lubimy jej i nie polecamy, ale w w awaryjnej sytuacji może nam uratować wyjście oraz Twoje stopy przed otarciami za dużego obuwia.

Domowe sposoby na za duże buty 

Tutaj próbujemy obuwie faktycznie zmniejszyć!

Jeżeli chcemy wybrać ekonomiczne metody i nie lubimy wkładek w butach to możemy spróbować zastosować domowe sposoby na zmniejszenie rozmiaru obuwia. Musisz pamiętać, że nie zadziała to na wszystkie rodzaje obuwia. Istnieje duże ryzyko, że zniszczysz dobre obuwie. Zmniejszania obuwia można podjąć się w przypadku gdy jest wykonane z naturalnej skóry lub z naturalnej bawełny na syntetyczne obuwie nie zadziała to i prawdopodobnie je zniszczy.

Jaki to magiczny sposób na zmniejszenie obuwia? Woda i niska temperatura(potrzebna jest suszarka.Za duże buty skórzane lub za duże buty bawełniane moczymy, a następnie suszymy za pomocą zimnego intensywnego strumienia powietrza. Po upływie kilkunastu minut powinno się zmniejszyć nawet o cały rozmiar. 

Pranie butów w pralce - ilustracja do artykułu
Espadryle damskie
Wybierz z nami najlepsze modele espadryli na lato 2020

Espadryle to najlepsze buty na lato 2020

Czytaj dalej
Sandały na wiosnę
Botki na wiosnę
Trampki czy szpilki?
 Ilustracja artykułu o gwiazdach w New Balance
Przeglądaj przykłady outfitów z tymi pięknymi butami wyciągnięte z Instagrama

Influencerzy w butach New Balance. Najmodniejsze stylizacje na 2020

Czytaj dalej
Modele szpilek na imprezę