Slack – czy to kolejna, przeciętna aplikacja do komunikacji wewnętrznej w firmie?

Slack to może kolejna aplikacja do komunikacji, zarządzania projektami ale nie kolejna przeciętna aplikacja. Slack to wszystkie Twoje wiadomości, wszystkie Twoje pliki w jednym miejscu. Dzięki bardzo dużej liczbie możliwości integracji Slack-a możesz trzymać i przeszukiwać w jednym miejscu również wiadomości z Twittera, pliki z Dropbox-a, dokumenty z Google Docs czy kod z repozytorium Github. Aktualną listę integracji Slack-a z innymi narzędziami znajdziesz pod adresem https://slack.com/integrations/
Pracując w różnych agencjach interaktywnych oraz w korporacji miałem do czynienia z różnymi metodami komunikacji. W jednej agencji używaliśmy skrzynki pocztowej i komunikatora Skype do szybkich wiadomości. W drugiej pracowaliśmy na Asanie, Trello i skrzynce pocztowej. W dużej polskiej korporacji używałem Zimbre(klient pocztowy) i Redmine. W każdym rozwiązaniu czegoś brakowało. Skrzynka pocztowa jest niewydajna podczas przeszukiwania, grupowania rzeczy, Skype pod względem przeszukiwania wiadomości jest jeszcze gorszy, Redmine nadaja się tylko do dużych projektów i dodatkowo jest bardzo nieintuicyjny.
Slack – czy to program którego szuka każda organizacja?
Mając doświadczenie z wielu innych organizacji i ich problemów na poziomie oprogramowania do komunikacji postanowiliśmy poszukać idealne rozwiązania do komunikacji w Globberze. Przed wyborem tego idealnego oprogramowania testowaliśmy między innymi program do zarządzania projektami Asana, Podio, HipChat, ChatGrape, Pie, Hall i chyba wszyskie inne na które tylko wpadliśmy w sieci i to właśnie projekt Slack w naszym odczuciu był najwygodniejszy i posiadał najmniej wad.
Slack został okrzyknięty projektem który jest w stanie zabić wiadomości e-mail a my chyba po miesięcznym korzystaniu jesteśmy w stanie to świadomie potwierdzić.
Jaki jest Slack?
Odpalając Slacka człowiek myśli, że już gdzieś to wszystko widziałeś i naprawdę trzeba być ślepym aby nie skojarzyć Slack-a z Twitterem.
Kanały do komunikacji, które możemy prosto tworzyć zaczynają się od hasha “#”, członków w korespondencji wspominamy za pomocą małpy “@”.
Sposób podziału na kanały, w których organizujemy poszczególne prace nad projektami, podział na grupy i możliwość korespondowania bezpośredniego sprawia wrażenie kompletnego rozwiązania, a przynajmniej nie odczuliśmy jeszcze potrzeby jakiejś kolejnej funkcjonalności. Jak dodamy do wersji przeglądarkowej Slacka jeszcze sprawną wersję mobilną, znakomitą wersje desktopową to Slack, jest znakomitym wyborem komunikatora(rozbudowanego).
Slack – ceny
Jeżeli Twoja organizacja poradzi sobie z limitem 5GB i integracją Slack-a tylko z 5 zewnętrznymi aplikacjami to możesz korzystać z niego za darmo. Jeżeli wykorzystasz te limity to ceny za użytkownika zaczynają się od niecałych 7 dolarów za miesiąc.

Najnowsze artykuły z kategorii poradniki: