Skrót ONS – co to znaczy?  Wyjaśniamy skróty i akronimy z aplikacji randkowych

redakcja | 08.09.2020 10:32

Co znaczy skrót ons? Poprawnie powinniśmy zapytać, co oznacza skrótowiec ONS, bo jest on utworzony od pierwszych  słów wyrażenia, a takie skracanie to akronim, czyli skrótowiec.

Kobieta pisze SMS
Kobieta pisze SMS | Autor i licencja zdjęcia elements.envato.com/user/jacoblund

ONS to akronim od angielskich słów „one night stand”, czyli tłumacząc dokładnie „jedna noc”, a w domyśle i wszyscy użytkownicy aplikacji randkowych powinni to wiedzieć, że jest to przygoda seksualna na jedną noc. ONS oznacza spotkanie dwóch osób w celu uprawiania seksu i spędzenie wspólnie tylko jednej nocy, bez planowania ponownego spotkania. Często warunkiem, jest to,  że te dwie osoby nie zobaczą się już nigdy więcej po spotkaniu.  W języku polskim i naszej kulturze znakomicie odda znaczenie ONS sformułowanie przygoda łóżkowa na jedną noc.

Kobiety (też czasami mężczyźni) w opisach swoich profili używają  skrótu „no ONS”, żeby od razu informować, że nie chcą spotykać się na przygody jednonocne.

Z tym międzynarodowym skrótem randkowiczów spotkasz się często w aplikacji Tinder. Tinder jest bardzo popularną aplikacją randkową, której niektórzy używają tylko w celu poszukiwań jednonocnych przygód seksualnych.

Czym różni się FWB od ONS?

FWB to kolejny często widziany na Tinderze skrót. Osoby umawiające się na FWB, czyli friends with benefits, po polsku przyjaciel z korzyścią też chcą spotkań seksualnych bez zobowiązań, ale chcą spotykać ze sobą więcej, niż tylko raz i tylko na jedną noc jak w przypadku ONS.

TIP! Kombinacja no fwb/ons jest jeszcze większym podbiciem akronimu ONS.

Innym wariantem jest  popularny też MNS, czyli multiple night stands. Podobne skróty to FWB, czyli friends with benefits, NSA, „no strings attached”, czyli najprościej „bez zobowiązań”. Zupełnym przeciwieństwem wymienionych powyżej skrótów jest LTR, czyli „long term relationship”, czyli chęć normalnej długoterminowej relacji.

Kobieta czyta wiadomość na telefonie
Mężczyzna w celi
Wzruszanie ramionami na znak niewiedzy
Co to znaczy idk? I skąd wziął się ten skrót?

Co to znaczy idk? I skąd wziął się ten skrót?

Czytaj dalej
Kobieta na drodze w górach, ilustracja do artykułu o skrócie BTW
Kobieta plus size, ilustracja do artykułu
Znaczenie GF - ilustracja do artykułu
AFAIK
THX
jj
OMG
OCB
KK
POV
OP
Y
CS
ABC
AYFKM
YW
ASAP
BFF
ABS
PSU
YAW
YAFUD
YOLO