Mała czarna wiecznie żywa

Mała czarna

Monika Kulik | 08.12.2019 07:11

Pod pojęciem mała czarna, kryje się zazwyczaj krótka sukienka, która kończy się maksymalnie przed kolanami. Musicie też jednak pamiętać, że wyznacznikiem małej czarnej jest czarny kolor, a sam modny krój "małej czarnej" przez lata się zmieniał. Długość małej czarnej w zależności od dekady też się zmienia. Zakryte ramiona, odkryte ramiona, odkryte plecy, falbanki, rodzaj materiału czy jednolity krój to już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Mała czarna
Mała czarna | Mała czarna | ilustracja ze zdjęć depositphotos.com | zdjęcia od @info.solodsergey.kiev.ua oraz @VladlenaSavchenko

Mała czarna została spopularyzowana przez francuską projektantkę mody Coco Chanel. Ta popularna obecnie sukienka ta według nas zrewolucjonizowała cała damską garderobę.

W redakcji protestujemy przeciwko wielu chwytliwym hasłom modowym i wielu mitom, które powtarzane są w przestrzeni publicznej, ale pod hasłem „mała czarna wiecznie żywa” podpisujemy się wszyscy. Jest wiecznie żywa i uważamy, że można ją zakładać na większość okazji. Bogactwo wariantów  tej sukienki sprawia, że każda z Was z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych modeli małej czarnej, które znajdują się w naszym katalogu produktów od partnerów. Pod adresem podlinkowanym adresem czarne sukienki, możesz znaleźć całą gamę małych i czarnych sukienek za pomocą odpowiednich filtrów.

rajstopy do czarnej sukienki
Piszemy o kolorach i rodzajach rajstop, które pasują do czarnych sukienek

Jakie rajstopy do czarnej sukienki?

Czytaj dalej