Kiedy zaczynają się wyprzedaże?

Grafika redakcja snobki.pl

Wyprzedaże w sklepach z ubraniami(głównie sieciówki), potocznie nazywane promocjami, trwają przez cały rok. Kalendarium obniżek wyznaczają głównie zmiany sezonów, które regulują pory roku oraz święta.  Dwa największe okresy w kalendarium to: noworoczne wyprzedaże oraz letnie wyprzedaże.

Noworoczne wyprzedaże 

Kalendarzowy rok w świecie mody zaczynamy z największymi promocjami w skali roku. Noworoczne wyprzedaże sięgają nawet 90%. Sklepy pozbywają się asortymentu jesienno-zimowego i świątecznego.  Te same towary przeceniane(promocje) są już w grudniu w okresie kupowania prezentów.  W galeriach i na stronach internetowych jesteśmy zachęcani promocjami w granicy 10-30 procent Pierwszy dzień po Świętach na witrynach sklepowych można zobaczyć promocje -50%, by po nowym roku wystrzelić i zachęcać do kupna wszystkiego co zostało po zimie. 

Letnie wyprzedaże

Największe promocje w letnich wyprzedażach w większości sklepów przypadają na połowę czerwca. Znajdziesz wtedy najwięcej promocji na ubrania z kolekcji wiosennej. Lipiec to w większości sieciówek wyprzedaż kolekcji wiosna-lato. 

Na pierwsze promocje w tym okresie trafisz już na końcu maja, a asortyment z tego okresu będzie wyprzedawany do września.

Najnowsze artykuły z kategorii moda: