Gdzie lecieć na wakacje w październiku?

Ateny Akropol Ateny Akropol / zdjęcie www.snobki.pl / fla

Gdzie w październiku jest ciepło? Jakich miejsc musisz unikać podczas urlopu w październiku, ze względu na złą pogodę?
Gdzie w październiku jest niedrogo? Na takie pytanie pewnie szukasz odpowiedzi myśląc o spędzeniu wolnego czasu poza krajem w październiku. 

Przedstawiamy Ci gorące, jesienne kierunki, aby uciec przed porą depresji i melancholii, która panuje w tym okresie w Polsce.

Październik w Wenecji

W październiku we Włoszech może nie jest bardzo gorąco ale w Wenecji o tej porze temperatura to około 20 stopni C i jest to znakomita okazja do zwiedzania tego pięknego miasta. Październikowy pobyt w Wenecji dlatego najlepiej przeznaczyć na spacerowanie i zwiedzanie zabytków. Warto przypomnieć, że jeżeli wybierzecie się do Wenecji jednak późną jesienią to przeważnie podnosi się poziom morza i woda pokrywa plac Św. Marta

Maroko w październiku

Jeżeli obawiasz się gorących temperatur w Afryce a w Maroko w lipcu potrafią czasem dochodzić nawet do 54 stopni to muszę Cię pocieszyć, że w październiku spadają i są znośne dla Europejczyków.
Marakesz, Rabat, Casablanca, Tanger, i Agadir stają się wtedy znakomitymi miastami do zwiedzania w październiku.

Wyspy greckie

Wyspy greckie to kolejne znakomite miejsce nadające się na wyjazd jesienną porą. Dzięki temu, że temperatura wyraźnie obniża się w porównaniu z temperaturą w sezonie to plaże znacznie pustoszeją a ceny spadają.
Temperatura powietrza na wyspach greckich w październiku przeważnie spada do 20 stopni C.

Ateny w październiku

Może nie zależy Ci na bardzo ciepłej pogodzie, a chcesz po prostu spędzić miły city break z daleka od Polski przy wyśmienitej kawie, świeżych owocach i znakomicie przyrządzanym greckim mięsie? Zainteresuj się stolicą Grecji. Ateny to dobra destynacja do zwiedzania w 3 dniowy weekend. Bardzo dobre połączenia lotnicze z Polski w atrakcyjnych cenach na sto procent dopasujesz do swojego wolnego czasu.

Ateny warzywniak

Podobne wpisy:

Najnowsze artykuły z kategorii latanie,podróże: