Wszystko co warto wiedzieć planując koloryzację flamboyage

Flamboyage: na czym polega ta koloryzacja włosów?

redakcja | 12.07.2020 11:14

Flombayage to kolejny rodzaj koloryzacji włosów, podczas której w określony sposób rozjaśniamy częściowo włosy, a samo słowo znaczy po francusku płonący, też błyszczący. Flombayage został opracowany przez włoskiego stylistę fryzur Angelo Seminara. Angelo, tworzy fryzury dla największych domów mody. 

Koloryzacja fflamboyage
Koloryzacja fflamboyage | depositphotos.com | Autor AY_PHOTO

Jakie efekty daje koloryzacja flamboyage?

Czy w takim razie flombayage to rodzaj koloryzacji, po której nasze włosy płoną? Nic bardziej mylnego, uzyskujemy efekt rozjaśnienia, w którym nasze włosy sprawiają wrażenie muśniętych,  słońcem, a nawet mocno muśnięte słońcem, czy nawet spalonych, bo otrzymujemy efekt rozjaśnionych włosów jak po całych wakacjach na słońcu. Koloryzacja ta jest bez wątpienia bardziej naturalistyczna i tym odróżnia się od ombre, balayage czy popularnego sombre. Rozjaśnione pasma włosów bardzo naturalnie przechodzą między tymi ciemniejszymi, nie występują ostre odcienia tonów jak w przypadku wspomnianego balayage.

Na jakich włosach można robić flamboyage?

Nie ma ograniczeń, koloryzacja ta sprawdzi się dobrze na jasnych i na ciemnych włosach. Flamboyage zrobimy też z zadowalającym efektem od długości tyu bob. W redakcji uważamy, że najlepszy efekty uzyskujemy na włosach o długości long bob.

Cena flamboyage 

Cena wykonania koloryzacji flamboyage wacha się aktualnie w Polsce od 200 PLN do 500 PLN. Wszystko zależy od miasta oraz salonu, w którym chcemy wykonać tę koloryzację. Gdybyście chciały wykonać koloryzację flamboyage w domu, to do kosztu farby musicie doliczyć specjalistyczne taśmy, do których przykleja się pasma włosów podczas koloryzacji. Ich cena, oczywiście w zależności od marki, to około 250 złotych. Przestrzegamy, że technika ta nie należy do najłatwiejszych i polecamy wybór bardzo dobrego salonu, a nie amatorskie wykonywanie jej w domu. W koloryzacji flamboyage chodzi o uzyskanie jak najbardziej naturalnego efektu, który według nas przychodzi tylko z doświadczeniem. 

Zalety flamboyage

  • Odrosty nie są widoczne przez bardzo długi czas, bo koloryzacja nie odbywa się od nasady włosów tak jak np. przy balejażu. 
Nie przegap ciekawych artykułów. Kliknij i obserwuj nas na Google News! Wszystko co warto wiedzieć planując koloryzację flamboyage
Siwe włosy kobieta
Laminowanie włosów galaretką
Fryzura typu long bob
Nie każdej kobiecie pasuje krótki bob, ale za to long bob to bardzo uniwersalna fryzura

Fryzura Long Bob, czyli lob - wszystko co warto wiedzieć o dłuższej wersji boba

Czytaj dalej
Kobieta z fryzurą kok
Nie dodawaj sobie niepotrzebnie lat poprzez źle dobraną fryzurę. To przeczy logice

Fryzury postarzające, które optycznie dodają lat

Czytaj dalej