Andaluzja – Hiszpania -odkryj mniej znaną Hiszpanię

Andaluzja depositphotos.com

Dla wielu z nas Hiszpania to przede wszystkim słoneczna Andaluzja. Biura podróży ten region promują najaktywniej, a turyści chętnie korzystają z ich ofert. Wczasy na słonecznym wybrzeżu Andaluzji czy wycieczki po takich miastach, jak Kordoba czy Granada to turystyczne hity ostatnich lat. Wato jednak pamiętać, że Hiszpania może nas zaskoczyć jeszcze niejedną atrakcją. Andaluzja, pozornie dobrze znana, jest tu najlepszym przykładem. Które z mniej znanych zakątków warto odwiedzić w czasie wycieczki po jej terenie?

Skarby Andaluzji

Andaluzja pozornie znana jest doskonale turystom, a biura podróży od lat promują ją jako idealny region na wczasy. Symbolem tego regionu jest słoneczne Costa del Sol oraz tak znany kurort, jakim jest Malaga. Zachwyca tu również Costa de la Luz, na terenie której znajduje się kolejny ośrodek wypoczynkowy o ogromnym znaczeniu. Jest nim Kadyks, na teren którego polscy turyści od lat zaglądają bardzo chętnie. Miasta znane z arabskich zabytków to kolejny hit Andaluzji. A gdzie warto się wybrać w czasie wycieczki, której celem jest odkrycie mniej znanego oblicza tego regionu?

Andaluzja i jej piękno przyrody

Choć biura podróży zazwyczaj promują piękno hiszpańskich wybrzeży, Andaluzja może oczarować turystów i innymi atrakcjami. Tutejsze moczary oraz wydmy zachwycają, a dla każdego miłośnika przyrody niezwykłą przygodą będą wycieczki po terenie Parku Narodowego Donana. To największy park narodowy, jakim może się pochwalić Hiszpania oraz jeden z najbardziej atrakcyjnych zakątków na terenie Andaluzji. Wydmy oraz moczary są największymi atrakcjami tego miejsca. Kusi też możliwość spotkania z takimi zwierzętami, jak jelenie, daniele oraz dziki. W towarzystwie miejscowych przewodników można w czasie wycieczki po tym parku ujrzeć miejsca piękne i wyjątkowe, które urzekają swym dzikim charakterem i niezwykłą szatą roślinną. Miłośników przyrody i pięknych widoków może też zachwycić Gibraltar. To najsłynniejsza skała Europy, z którą Hiszpania kojarzona jest na całym świecie. I tu świat przyrody może zadziwić swym bogactwem, przy czym symbolem tego miejsca stały się magoty – jedyne w Europie małpy, które tu żyją w swym naturalnym środowisku. Skała ta stała się zarazem jednym z najważniejszych stanowisk ornitologicznych w tej części kraju, a możliwość obserwacji bocianów czarnych i sępów płowych stała się podstawową przyczyną jej popularności. Przyroda tego regionu bez wątpienia zachwyca. A jakie miasteczka i osady można zobaczyć w czasie podróży po mniej znanych zakątkach Andaluzji?

Andaluzja – piękno miasteczek

Andaluzja może się pochwalić paroma ośrodkami miejskimi, które swą sławę zawdzięczają wspaniałej architekturze. Warto jednak pamiętać, że nie tylko Granda, Sewilla i Kordoba są ciekawymi celami wycieczki. Hiszpania może się przecież pochwalić ogromną ilością miast, miasteczek oraz osad, w których czas jakby się zatrzymał. Huelva to jedna z ciekawszych miejscowości, której zwiedzenie sprawi wiele radości przede wszystkim miłośnikom podróży oraz odkryć geograficznych. W tutejszym muzeum czeka ciekawa wystawa, której głównym tematem są ekspedycje Krzysztofa Kolumba. Zachwyca też tutejszy klasztor, w którym znany podróżnik gościł w czasie organizowania wyprawy do Nowego Świata. Mniej znana Andaluzja to również tak ciekawa miejscowość, jak Królewskie Pole oraz pobliskie miasteczko Vejer de la Frontera. Ci, którzy cenią sobie mniej znane atrakcje, powinni w czasie swej wycieczki po Hiszpanii zajrzeć również do Tarify. Choć biura podróży tylko sporadycznie umieszczają tą miejscowość w swych ofertach, jest to bez wątpienia atrakcyjny punkt dla każdego turysty. Piękne, mauretańskie mury oraz malownicza okolica sprawiają, że tu każdy może się poczuć doskonale.
Hiszpania to kraj pełen niezwykłych atrakcji, o czym można się przekonać w czasie wycieczek po Andaluzji. Ten region, pozornie znany nam doskonale, może zaskoczyć licznymi i niezbyt znanymi atrakcjami. Andaluzja to kraina idealna dla tych, którzy cenią sobie możliwość wypoczynku w sprawdzonym miejscu, a jednocześnie chcą organizować wycieczki w nieznane. W tej części Hiszpanii czeka przecież jeszcze wiele miejsc, które przez miłośników podróży są dopiero odkrywane.

Najnowsze artykuły z kategorii miejsca: